Világbajnokként tért haza Portugáliából Decsi Dorina

A szalkszentmártoni Decsi Dorina remekelt a portugáliai Montemor-o-Velhóban megrendezett ifjúsági és U23-as kajak-kenu világbajnokságon. A tornáról egy világbajnoki címet és egy ezüstérmet is hazahozott a szalkszentmártoni kiválóság.
A szeptemberben megrendezett versenyen a szalkszentmártoni kajakos K-2 200 méter kategóriában lett világbajnok Kiskó Rékával, valamint ezüstérmet szerzet Panyik Zsomborral alkotott duóban K-2 mix 500 méter kategóriában.
A K-2 200 méteres kategória versenyén a női duó kirobbant a rajtból és félhajónyi előnnyel nyerte meg a versenyt a dánok előtt. A kiváló teljesítménnyel Decsi Dorina, Kiskó Réka páros világbajnoki címet szerzett a Portugáliában megrendezett tornán.
A verseny másik nagy teljesítménye Dorinától a K-2 mix 500 méter kategóriában született, ahol Panyik Zsomborral alkotott duóban hatalmas küzdelemben második helyet ért el.
Decsi Dorina ezzel a páratlan világbajnoki eredménnyel Szalkszentmárton nevét is világviszonylatba repítette.